Technology

Tottenham zwycięża Manchester City po bramce w ostatnich minutach! Emocjonujące spotkanie mistrza ekstraklasy angielskiej i porażka w hicie kolejki!

02.03.2022, 13:43 0 komentarzy
Tottenham zwycięża Manchester City po bramce w ostatnich minutach! Emocjonujące spotkanie mistrza ekstraklasy angielskiej i porażka w hicie kolejki!

Bardzo dużo piłkarskich kibiców ze Starego Kontynentu twierdzi, iż ekstraklasa angielska jest na ten moment najtrudniejszą ligą piłkarską na świecie. Liga angielska przez dekady pielęgnowała swoją popularność, a dobitnym tego dowodem są słupki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co tydzień. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, iż kluby piłkarskie z angielskich rozgrywek niemalże co roku fenomenalnie prezentują się w Champions League. Idealnym przykładem tego jest między innymi to, że aktualnie panującym zwycięzcą rozgrywek Champions League jest Chelsea z Londynu, a więc drużyna z Wielkiej Brytanii. City również ma chęć na zwycięstwo w tych elitarnych rozgrywkach pucharowych i to z całą pewnością. Piłkarze mistrza angielskiej ligi w poprzednim roku awansowali do wielkiego finału Ligi Mistrzów, lecz tam byli zmuszeni zaakceptować dominację drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Dla trenera mistrza Anglii Pepa Guardioli, który w teraz trwającym sezonie wzniesie się na wyżyny, aby wygrać wymarzone trofeum europejskie był to bez wątpienia ogromny policzek.

Dobrze zaznaczyć fakt, iż City jest na świetnej drodze, żeby ułatwić sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów. Nad pozostałymi drużynami mają sporą przewagę w angielskiej ekstraklasie, co umożliwi im zdecydowanie mocniej skupić się na zmaganiach europejskich. W sobotę jednak gracze mistrza angielskiej ligi walczyli Tottenhamem i bez najmniejszych wątpliwości nie spodziewali się tak trudnego spotkania. Mocno wyruszyła do ataku od początku spotkania ruszyła ekipa londyńskiego Tottenhamu, czego wynikiem była bramka już po czterech minutach meczu. gracze mistrza Premier League musieli ruszyć do gonienia wyniku. W momencie, kiedy futbolówkę do siatki w 36. minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając w ten sposób do rezultatu remisowego piłkarscy wielbiciele z Manchesteru bez wątpienia byli szczęśliwi. Do głosu w drugiej odsłonie meczu doszli po raz kolejny doszli gracze Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Zdawało się, iż pojedynek skończy się triumfem Tottenhamu Hotspur, lecz w 92 minucie z jedenastki doprowadził do remisu Riyad Mahrez. Pod koniec sędzia tego spotkania wskazał na jedenastkę dla Tottenhamu Hotspur. Jedenastkę na trafienie przemienił Harry Kane, który w ten oto sposób zagwarantował zwycięstwo dla przyjezdnych.

Zostaw komentarz