Technology

Prezes Cezary Kulesza zaprezentował nazwisko nowego szkoleniowca drużyny narodowej Polski - zostanie nim Fernando Santos!

23.01.2023, 12:43 0 komentarzy
Prezes Cezary Kulesza zaprezentował nazwisko nowego szkoleniowca drużyny narodowej Polski - zostanie nim Fernando Santos!

Fani futbolu z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, że w przypadku polskiej kadry wymiana trenera następuje dość często. Reprezentacja piłkarska Polski w minionej dekadzie prowadzona była przez pięciu szkoleniowców. Tylko jeden z ich wszystkich doprowadził do tego, że nasza narodowa reprezentacja osiągnęła bardzo duży sukces. Mówimy tutaj oczywiście o Nawałce, który wraz z drużyną Polski dał radę na Euro 2016 zakwalifikować się do ćwierćfinału turnieju odbywającego się we Francji. Reprezentacja narodowa Polski wówczas odpadła po rzutach karnych z kadrą narodową Portugalii, którą trenował na tym turnieju Santos. Prezes PZPN Cezary Kulesza bardzo długo chował przed ekspertami sportowymi imię nowego szkoleniowca. 24. stycznia na Stadionie Narodowym zorganizowana została specjalna konferencja prasowa, gdzie przedstawiony został kolejny selekcjoner reprezentacji Polski.

Następnym szkoleniowcem polskiego zespołu będzie Fernando Santos, który na poprzednim mundialu prowadził reprezentację Portugalii. Trenowany przez Santosa portugalski zespół narodowy zaszedł tam do 1/4 finału, gdzie poległ z sensacją mistrzostw, a więc zespołem Maroka. Santos jak potwierdził prezes Cezary Kulesza podpisał kontrakt z naszym zespołem do 2026 roku. Selekcjoner z Portugalii powiedział, że nie przyjechał tutaj tylko po to, by się zajmować się pierwszą drużyną, ale chciałby mieć także wpływ na szkolenie młodzieży. Należy przyznać, że to naprawdę duży progres, jeśli chodzi o stanowisko trenera narodowej drużyny Polski. Do tej pory nigdy w całej historii polskiego futbolu nie zatrudnialiśmy tak uznanego selekcjonera. Eksperci od piłki nożnej uważają, że jest to wielka okazja dla naszego futbolu na zrobienie poważnego kroku ku lepszemu. Kibice futbolu z Polski nie mają wątpliwości, że powołanie Santosa na stanowisko trenera, to dla nich fenomenalna wiadomość. Sporo wychodzi z założenia, że z tym selekcjonerem polska reprezentacja zdoła osiągnąć sukces, na który wyczekujemy od dłuższego czasu.

Zostaw komentarz