Technology

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos! 2023

27.06.2023, 09:39 0 komentarzy
Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos! 2023

Zakończyła się przygoda Czesława Michniewicza - nowym trenerem piłkarskiej polskiej reprezentacji zostaje Fernando Santos!

W przypadku polskiej narodowej kadry przemiana szkoleniowca ma miejsce dość często i kibice futbolu z naszego kraju. W ostatnich 10 latach kadra Polski prowadzona była przez 5 selekcjonerów. Należy tutaj wziąć pod uwagę, iż wyłącznie jeden z ich wszystkich doprowadził do tego, że nasza reprezentacja wywalczyła duży sukces. Mówimy tutaj oczywiście o Nawałce, który razem z narodową kadrą Polski był w stanie na Mistrzostwach Europy 2016 awansować do ćwierćfinału turnieju odbywającego się we Francji. Narodowa reprezentacja Polski przegrała po rzutach karnych z drużyną Portugalii, którą na tym turnieju prowadził Santos. Prezes PZPN Cezary Kulesza przez długi czas skrywał nazwisko kolejnego trenera przed ekspertami futbolowymi. 24. stycznia na Stadionie Narodowym zorganizowana została specjalna konferencja, gdzie zaprezentowany został nowy trener kadry narodowej Polski.

Następnym selekcjonerem zespołu Polski będzie Fernando Santos, który na ostatnim mundialu prowadził kadrę narodową Portugalii. Zespół narodowy Portugalii zaszedł tam do ćwierćfinału, gdzie poległ z niespodzianką tego turnieju, czyli narodową drużyną Maroka. Fernando Santos jak ogłosił Cezary Kulesza podpisał umowę z kadrą narodową Polski do 2026 roku. Portugalczyk zaznaczył, że pragnie mieć również wpływ na zgrupowania młodszych roczników i nie przyjechał tutaj wyłącznie dlatego, aby się zajmować się pierwszą drużyną. Należy mieć na uwadze, że jeśli chodzi o stanowisko szkoleniowca narodowej reprezentacji Polski to jest to niesamowity postęp. Do tej pory nigdy w dziejach futbolu w Polsce nie zatrudnialiśmy tak utytułowanego trenera. Dziennikarze piłkarscy twierdzą, iż to olbrzymia okazja dla naszego futbolu na wykonanie poważnego kroku w przód. Piłkarscy fani z Polski nie mają wątpliwości, że zatrudnienie Fernando Santosa na stanowisko szkoleniowca, to dla nich bardzo dobra nowina. Bardzo dużo twierdzi, że z tym szkoleniowcem kadra narodowa Polski zdoła osiągnąć sukces, na który zapatrujemy się od dłuższego czasu.

Zostaw komentarz