Technology

Narodowa kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - o końcowym wyniku zadecydowały karne Chorwacja wystąpi w 1/2 finału - zdecydował konkurs jedenastek!

12.12.2022, 08:08 0 komentarzy
Narodowa kadra Chorwacji zagra w 1/2 finału - o końcowym wyniku zadecydowały karne Chorwacja wystąpi w 1/2 finału - zdecydował konkurs jedenastek!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa powoli zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinałowe spotkania, których zwycięzcy wystąpią w półfinale imprezy mistrzowskiej odbywały się w miniony weekend. Sporo kibiców piłki nożnej już musiało się pogodzić z tym, iż ich kadra narodowa musiała pożegnać się z szansami na zgarnięcie tytułu mistrzowskiego. Pozostaje jednak podziwiać mundial do ostatniej minuty i ekscytować się fantastycznymi trafieniami a także czekać na finałowe rozstrzygnięcia. Jednym z kandydatów do wygrania pucharu świata od początku światowych mistrzostw była kadra narodowa Brazylii nie można temu zaprzeczyć. Mogło się wydawać, iż po triumfie z Koreą Południową wszystko zmierza w dobrym kierunku, lecz wówczas przyszedł czas pojedynku z drużyną narodową Chorwacji. Piłkarze narodowej reprezentacji Chorwacji zafundowali naprawdę trudne warunki dla narodowej drużyny Brazylii w trakcie meczu.

Narodowa reprezentacja Brazylii od pierwszych minut tego pojedynku miała problem z finalizowaniem akcji ofensywnej celnym strzałem na bramkę. Chorwaccy gracze fenomenalnie grali w grze defensywnej, jednak od czasu do czasu potrafili wystraszyć składnymi akcjami ofensywnymi. Sędzia pojedynku nie mógł postąpić inaczej i po czasie regulaminowym musiał zaprosić zawodników obu reprezentacji na dogrywkę. Sympatycy piłkarscy zgromadzeni na obiekcie byli zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Reprezentacja Brazylii objęła prowadzenie na sam koniec pierwszej części w efekcie trafienia Neymara. Można było odnieść wrażenie, że jest już pozamiatane i fani Canarinhos mogą wybierać miejsca na półfinałowe spotkanie. Jednakże 4 minuty przed zakończeniem dogrywki do bramki trafili gracze drużyny Chorwacji, doprowadzając tym samym do rzutów karnych. Drużyna narodowa Chorwacji ma spore doświadczenie w egzekwowaniu jedenastek i tutaj było to dostrzegalne. Podczas egzekwowania jedenastek zawodnikom reprezentacji narodowej Brazylii brakowało precyzji, dzięki czemu bramkarz narodowej drużyny Chorwacji bez problemu kilka obronił. Natomiast drużyna narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie awans do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Bardzo mocna kadra narodowa Argentyny, która w ćwierćfinałowym spotkaniu ograła również po karnych Holandię będzie oponentem kadry Chorwacji w 1/2 finału.

Zostaw komentarz